Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip – kilka słów o cenie

Fascynaci nowinek na pewno już doskonale wiedzą, że do sprzedaży trafiło nowe składane urządzenie Samsunga. Mowa oczywiście o modelu Galaxy Z Flip. A skoro trafił do sprzedaży, to oczywiście ma też ustaloną cenę. Ile kosztuje? I czy to drogo?

Samsung Galaxy Z Flip – cena

Cena nowego składaka została ustalona na poziomie 6600 zł. Trochę taniej można kupić Galaxy Z Flip z abonamentem w Orange. Różnica w cenie nie jest jednak jakaś miażdżąca, a opłaty za sam abonament do niskich nie należą. 6600 zł to z pewnością nie mało, ale czy to dużo?

Cóż, jeśli spojrzeć na cenę fantastycznego choć nie składanego Galaxy S20 Ultra 5G – 5999 zł, to różnica nie jest wielka. Moim zdaniem model S20 Ultra choć tańszy ma lepsze podzespoły. Wystarczy spojrzeć na aparaty czy pojemności baterii. Mimo to jest o 601 zł tańszy. Oczywiście nadal jego cena jest bardzo wysoka. Ale przynajmniej płacimy za naprawdę fantastyczne wyposażenie.

Galaxy Z Flip ma nieco lepszy procesor, ale resztę raczej słabszą albo porównywalną. Oczywiste jest więc, że jego cena, to cena za możliwość składania. To ta innowacja, za którą przede wszystkim płacimy w modelu Z Flip. Żeby jednak stwierdzić, czy cena za tę innowację nie jest aby przesadzona, warto ją porównać z ceną chwilę starszej również składanej Motoroli Razr.

Galaxy Z Flip, a Motorola Razr

W Polsce w tej chwili Motorola Razr nie jest jeszcze dostępna, ale znamy jej przybliżoną cenę. Mówi się, że w Europie ma kosztować 1599 euro, czyli około 6,8 tys. zł. Oznacza to wyższą cenę przy słabszym wyposażeniu. W porównaniu z Motorolą Razr Galaxy Z Flip ma więc korzystniejszy stosunek jakości do ceny.

Mimo wszystko osobiście uważam, że 6600 to wysoka cena. Zwłaszcza dla smartfonu z jedynie podwójną kamerką i mało pojemną baterią. Cena jest tym bardziej wysoka, że nie wiemy jak będzie się sprawdzał zaginany wyświetlacz ani jak długo przetrwa w dobrym stanie. Właśnie z tych względów absolutnie nie kupiłabym Galaxy Z Flip w takiej cenie. A Wy?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.