abonament

Najtańszy abonament – Plus. Sprawdź czy się opłaca!

W ostatnim roku prawie wszyscy wielcy operatorzy – Play, Orange, T-Mobile – zmienili swoje oferty. Niestety niekoniecznie na lepsze. Twierdzę tak przede wszystkim dlatego, że podnieśli ceny. Jedyny operator, który tego nie zrobił to Plus. Być może właśnie dlatego zakończył 2019 rok ze sporym przyrostem numerów. Tak, czy inaczej warto poznać bliżej jego ofertę i ją właśnie chcę dziś przedstawić, skupiając się zwłaszcza na tym jaki w porównaniu z konkurencją jest jego najtańszy abonament.

Plus – oferta abonamentowa

Oferta Plusa obejmuje 4 abonamenty:

  • Abonament 30
  • Abonament 50
  • Abonament 70
  • Abonament 75.

Najtańszym z nich zajmę się na koniec, tymczasem chciałam pokrótce opowiedzieć o tych droższych.

Abonament 50

Abonament 50 kosztuje 50 zł i daje nam nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 12 GB (potem prędkość 1 Mb/s).

Abonament 70

Kolejny abonament kosztuje 70 zł i obejmuje połączenia, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakiet 24 GB (potem prędkość 2Mb/s). Do tego dostajemy 1 z 3 dodatków do wyboru:

  • HBO GO,
  • TIDAL,
  • Pakiet IPLA Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów UEFA i Ligą Europy UEFA.

Warto chyba wspomnieć, że nawet po wykorzystaniu podstawowego pakietu internetowego, dalej można korzystać z sieci bo prędkość transferu zwalnia tylko do 2 Mb/s. Większość operatorów zwalnia transfer do 1 Mb/s, więc w Plusie jest ok.

Abonament 75

Najdroższa z ofert Plusa to abonament kosztujący 75 zł. Składają się na niego: nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 72 GB (potem prędkość 1 Mb/s). Jak dla mnie to dość słaba oferta. W porównaniu z tym, co np. w Play dostaje się za te pieniądze, po prostu nie mogę powiedzieć o tym abonamencie nic lepszego…

Najtańszy abonament Plusa

A teraz czas na najtańszą z ofert. To Abonament 30. Jego cena to oczywiście 30 zł. W tej cenie dostajemy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz pakiet internetowy 2 GB. Czy to atrakcyjna propozycja? Moim zdaniem tak, dlaczego?

Po pierwsze żaden inny operator tzw. Wielkiej Czwórki nie ma równie taniej. Play za 35 zł daje nam co prawda więcej internetu (7 GB), ale za to za SMS-y i MMS-y trzeba płacić (19 gr.). W Orange też najtańszy Plan Mobilny kosztuje 35 zł. I tutaj też mamy odrobinę większy pakiet internetowy (3 GB), ale też płacimy za SMS-y i MMS-y (0,20 zł). Natomiast T-Mobile to w ogóle przestrzelił. Jego najtańsza propozycja to T-Mobile S w cenie 59 zł. Co za to dostajemy? Nielimitowane rozmowy, SMS/MMS i pakiet 5 GB. Nie będę tego nawet komentować.

Po drugie, jak sami być może zauważyliście, u nikogo ze wspomnianych konkurentów nie ma nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów. Oprócz w T-Mobile, ale cena sprawia, że trudno jego ofertę traktować jako rzeczywistą konkurencję wobec Abonamentu 30.

Ostatecznie myślę, że jeśli ktoś nie zużywa wiele internetu korzystając z komórki, najtańsza oferta Plusa będzie dla niego naprawdę dobra. Ma tu wszystko i do tego za małe pieniądze. Gorzej, jeśli potrzebuje się więcej internetu. Ale wtedy to już chyba nie powinien nikogo interesować żaden najtańszy abonament. 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.