szybko się rozładowuje

Dlaczego smartfon szybko się rozładowuje?

Bateria w telefonie szybko Ci się rozładowuje? Jesteś sfrustrowany ciągłą koniecznością noszenia ze sobą ładowarki? To problem dla wielu osób. Co jest przyczyną problemu i jak można go zminimalizować? Zajmę się tym tematem w dzisiejszym wpisie, więc przeczytaj uważnie, aż do końca. 😉 Tymczasem nasze kluczowe pytanie: dlaczego smartfon szybko się rozładowuje?

Dlaczego smartfon szybko się rozładowuje?

Oczywistym jest, że wszystkie funkcje telefonu powodują wykorzystywanie energii elektrycznej zmagazynowanej w baterii. Uruchomienie każdej aplikacji, czy nawet po prostu aktywność wyświetlacza powoduje zużywanie baterii. Warto jednak ustalić, co pochłania najwięcej energii w Twoim urządzeniu.  Takie informacje znajdziesz, kiedy w ustawieniach telefonu, wybierzesz Bateria. Masz tam informacje o tym, co w jakim stopniu zużywa energię. Możesz być zaskoczony, jak wiele jej tracisz po prostu przez wyświetlacz. A dokładniej, przez niewłaściwie ustawianie jasności, ale do tego dojdziemy.

Kiedy już poznasz głównych winowajców szybkiego rozładowywania baterii, łatwiej Ci będzie podjąć konkretne działania. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Ustawienia wyświetlacza

W kwestii jasności wyświetlacza optymalnym rozwiązaniem jest po prostu korzystanie z automatycznego ustawienia. To pozwala osiągnąć pewien kompromis między komfortem użytkowania, a oszczędzaniem baterii. Tak, czy inaczej warto zrezygnować z manualnego podnoszenia jasności po sugerowanej przez smartfon. Już samo to, może pomóc.

Wyłącz wibracje

Kolejny czynnik, który sprawia, że bateria szybko się rozładowuje to, wibracje. Najlepiej korzystać tylko z powiadomień dźwiękowych, a wibracje ustawić wyłącznie w trybie cichym, kiedy w inny sposób nie dowiedzielibyśmy się o przychodzącym połączeniu czy wiadomości.

Nieużywane aplikacje

Następny winowajca, to różne aplikacje działające w tle. Możesz w ustawieniach sprawdzić, które zużywają najwięcej energii i po prostu wyłączać je, kiedy przestajesz z nich korzystać. Nie kosztuje to wiele wysiłku, a pomaga oszczędzać energię.

Bardzo dużo energii zużywa przeglądarka Chrome. Na szczęście Google zamierza wprowadzić pewne zmiany w wersji mobilnej Chrome, żeby nie tyko ograniczyć zużycie baterii, ale też ilość danych sieciowych. Możecie o tym przeczytać w podlinkowanym artykule.

Wi-Fi

Może już o tym wiesz, a możesz jeszcze nie, ale jeśli Twój smartfon stale wyszukuje sieci bezprzewodowej to też rozładowuje Ci w ten sposób baterię. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że wyłączysz Wi-Fi, kiedy nie jesteś w jej zasięgu i kiedy nie zamierzasz łączyć się z siecią. ]

Lokalizacja – Google Maps

Twój smartfon szybko się rozładowuje także przez działanie aplikacji, które śledzą Twoją lokalizację (Google Maps czy Facebook). Jeśli więc zauważysz, że bateria szybko Ci się rozładowuje, możesz wyłączyć lub ograniczyć udostępnianie lokalizacji. To pomoże oszczędzić energię.

Tryb oszczędzania baterii

Wielu z nas ma w telefonach Tryb oszczędzania baterii. Warto z niego korzystać. W przeciwieństwie do trybu samolotowego nie utrudnia korzystania ze smartfona, a pomaga znacznie oszczędzić energię. Ten tryb sprawia, że nie odświeży Ci się automatycznie zawartość aplikacji takich, jak m.in. e-mail czy wiadomości. Odświeżenie nastąpi dopiero kiedy uruchomisz aplikację. Ten tryb sprawia też, że przy wyłączonym ekranie aplikacje nie będą mogły działać w tle, chyba że włączysz optymalizację baterii.

Oto kilka prostych metod na zapobieganie szybkiemu rozładowywaniu baterii w telefonie. Wypróbuj przynajmniej niektóre z nich, a z pewnością odczujesz różnicę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.